Život se dá užívat i s handicapem

Nemůžeš? PŘIDEJ - Emil Zátopek

Handbike

O projekt a postavení se postaral v roce 2011 můj dlouholetý kamarád a mistr ve zpracování kovů. Jeho díla je možné vidět na stránkách

http://www.kovosamsonov.cz/

Myšlenku pořídit si vlastní Handbike jsem měl již v roce 2008. Pátral jsem po internetu ovšem bez výsledku. Každý Handbike, který jsem našel měl něco co mi nevyhovovalo. V zásadě největší problém byl s cenou, která se pohybovala okolo 100.000,-. Našel jsem i pár fotek postavených handbike. Uložil jsem tedy projekt vlastní handbike k ledu. V té době jsem zároveň i přemýšlel komu svěřit stavbu. Na konci roku 2010 přišel zásadní zlom.Oživení projektu. Zároveň i možnost financování. Začátkem roku 2011 jsem ke stavbě přizval i mistra kovu. Prvotní domluva byla, že handbike vyjede na jaře 2012. Předal jsem mu pár fotek a návrhů + nějaké specifikace. Důležitá byla skladnost. Handbike se musí vejít na určité místo, musí být schopný se vejít do auta a být rozložitelný. Projekt Handbike byl oficiálně započat. Další schůzka byla naplánována v létě s tím, že si projdeme připravené návrhy. Omyl další schůzka přišla po měsíci s jasným termínem. Handbike vyjede o prázdninách 2011. Byl to fofr termín. Během jara se pilovalo vše potřebné. Musím uznat, opravdu jsem si nemohl vybrat lepšího člověka pro stavbu. Trávil na projektu spoustu osobního času.

Výsledkem byl přesný obrázek jak bude handbike vypadat. Začalo se stavět trošku opožděně, jelikož bylo nutné doladit drobnosti. Na konci července byla konstrukce hotova. V srpnu 2011 šlo kolo na nástřik a začalo se montovat vybavení. V polovině srpna bylo kolo připraveno na testování. Testem prošlo na jedničku. Oficiálně bylo kolo hotovo během druhé poloviny srpna. Tak vznikl PREDATOR. Úspěšně uzavřený projekt handbike s fantastickým výsledkem. Jednak cenou, bezpečností a schopností dokonale vystihnout požadavky.

Velké díky patří MISTRU KOVU, který se rozhodl jít neznámou cestou a postavit takto fantastické a oproti běžným cenám cenově dostupné kolo. Zkušenosti se stavbou různých kol, koloběžek, tříkolek využil opravdu znamenitě.

Život se dá užívat i s handicapem © 2015 Frontier Theme